Žáci 5.A na pořádné túře

Třída 5.A spojila 26.6. dva projekty dohromady. V rámci projektu “Povolání dospělých”  navštívili pekárnu v Třebenicích, kde pracuje tatínek Kačenky. Viděli, jak se mísí těsto, rozděluje na kuličky, jak se z kuličky těsta v jiném stroji stane rohlík…. Zkusili  si “namřížkovat” škvarkovou placku, zdobit zdobičkou s makovou polevou….. vědí už, co je to kynárna (zde nemají škvarkové placky kino, ale rychle zde kynou). A nechyběla ani svačinka. Ochutnali jsme chléb, vánočku a výborné koblížky. Moc  chutnaly také škvarkové placky, u kterých  také malinko přiložili ruku k dílu. Ty si v krabici vynesli až na kopec Košťál, ke zřícenině hradu Košťálov, kam  se vypravili po desáté hodině v rámci projektu “Poznáváme České středohoří”. A protože se jim šlapalo pěkně a byl nádherný výhled do všech stran z Košťálova, tak si to opravdu užili, vydali  se pěšky také zpět do Lovosic po zelené turistické značce. Počasí jim přálo a cesta pěkně ubíhala. Viděli  také, kde bydlí Hubert a jaký kopec musí každý den vyšlapat, než se dostane domů. Poslední společný výlet se vydařil a nám zůstanou pěkné vzpomínky.
Za 5.A Mgr. K. Saicová a Mgr. M. Kasíková