Učí se rozumět světu financí

Do projektu Abeceda peněz se již zapojilo 136 škol a téměř 6 100 mladých podnikatelů. A mezi nimi je i naše škola  se svými čtvrťáky.

Co je ABECEDA PENĚZ?

Kde a jak vznikají peníze, proč nestačí jen pro ně zajít k bankomatu a jaká je jejich hodnota? 

Jak se peníze utrácejí, jak se půjčují a jak vydělávají? 

Společně naučíme děti interaktivní a hravou cestou zažít svět podnikání.  Zapojením do programu děti získají jedinečnou příležitost naučit se přemýšlet o správě vlastních financí, podnikání a společné práci. Absolvováním našeho programu zároveň naplní rámcový předpis vzdělávání určený MŠMT pro první stupeň základní školy. ABECEDA PENĚZ je součástí Finanční akademie, která přináší podobné aktivity i pro další věkové skupiny dětí.  

Všem žákům se v České spořitelně líbilo :-).