Jak se stát kosmonautem?

Jak se stát  kosmonautem, si vyzkoušeli žáci naší školy v týdenním projektu ,, Kosmonautika a letectví’. Žáci se rozdělili do jednotlivých týmů, kde společně jako jeden tým plnili zadané úkoly. V jednotlivých soutěžích museli prokázat zručnost, pohotovost, bystrost, soustředění, fyzickou zdatnost , paměť, logické uvažování i představivost.
Nejdůležitějším úkolem byla práce v týmu.  Tým si vytvořil svoje logo, každý budoucí kosmonaut měl svůj průkaz školy kosmonautů.
V rámci projektu jsme si vyslechli zajímavou besedu o letectví,kterou pro nás připravil  pan Kasík. Dozvěděli jsme se jak funguje celé letadlo, kdo všechno musí pomáhat v týmu,abychom  v bezpečí doletěli k moři, bez čeho se neobejde pilot letadla. Během výcviku proběhla i oslava narozenin kosmonautky Báry.
Všichni jsme si školu kosmonautů moc užili. VELKÉ PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ RODIČŮM, s jejichž pomocí vznikly modely sluneční soustavy, rakety, vesmírný modul i skafandr pro kosmonauta.


Iva Reicheltová