Projekt ABECEDA PENĚZ ve 4.A

Čtvrťáci napříč republikou se v zážitkovém programu Abeceda peněz pro 4. třídu učí rozumět světu financí. S naší podporou si vyzkouší rozjet vlastní podnikání – založí firmu, vymyslí produkt a následně jej prodají na jarmarku. Díky vydělaným penězům je celá třída bohatší nejen o prostředky třeba na školní výlet, ale hlavně o zážitky a vědomosti. Zapojením do programu s akreditací MŠMT získají žáci jedinečnou příležitost přemýšlet o správě peněz, ale také o spolupráci a zodpovědnosti. Navíc mají po jeho absolvování zvládnutý celý Standard finanční gramotnosti podle MF ČR.

Žáci 4. A si svůj první jarmark již zažili a naučili se mnoha nových věcí, které vedou ke splnění výstupů finanční gramotnosti pro 1. stupeň ZŠ. Ostatní čtvrťáci si svůj jarmark teprve užijí. Žáci 4.B se budou snažit 28.5. a  žáci 4.C 4.6., a to vždy před Českou spořitelnou od 13: 00 do 15:00h. Určitě se přijďte podívat, stojí to za to!