Výlet do PYŽAMOVÉ ZEMĚ

Piráti ze 2.A  vypluli na moře. Vydali se nejprve do PYŽAMOVÉ ZEMĚ.  Do pyžámek se hned ráno převlékli a vyprávěli si o svých mazlíčcích. Viděli  obrovského mazlíka medvěda Boba, nejstarší opičku Žofinku, pejsky Tláču a Tafinku……Zkusili si namalovat jedním tahem kapitánova papouška.  Nalodili  se a pluli dál směrem na SRDEČNÝ DOBRÁKOV. Zde  si každý vylovil lahev se vzkazem od kamaráda. Všímali si toho, jací jsou, co je baví, co umí, v čem jsou dobří a proč je  baví být spolu.  Nalodili  i banánové piráty a vlny na moři jejich loď donesly až k OSTROVU NADĚJE. Orientace je pro námořníky i piráty velmi důležitá. Společně hledali souřadnice jednotlivých obrázků na mapě.  Přesunuli  se na OSTROV PŘEMÝŠLIVÝCH  PIRÁTŮ,  řešili pirátské sudoku a šplhali  po matematických žebřících. Poslední ostrov, na který  se podívali a kde zůstali přes víkend až do pondělí je OSTROV BYSTRÝCH OČÍ. Ukázali si některé optické klamy a vyrobili si kouzelnou káču.  Už se těší na další společné projekty, které spolu prožijí.