Projekt “ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ” ve 3.A

Také 3.A se v rámci projektu České středohoří vypravila do Oparna.

Od školy žáci vyrazili pěšky kolem Labe až k přívozu v Malých Žernosekách. Odtud pokračovali k fotbalovému hřišti v Malých Žernosekách, kde se nasvačili. Po krátké zastávce na hřišti pokračovali po zelené turistické značce Oparenským údolím až k Černodolskému mlýnu. Cestou bedlivě pozorovali přírodu. A že bylo na co se koukat! U Labe plno vlčích máků, rozkvetlé šípkové keře, vlaštovičník, pelyněk černobýl, ve vodě stulík žlutý a krásná labutí rodinka. Zaposlouchali se také do hlasitých žabích námluv. V Oparenském údolí pak slepýš, mlok, užovka obojková, obří slimák a hlemýžď, velikánské lopuchy, svízel přítula a množství brouků a hmyzu. Po uspokojení hladových bříšek si všichni chvilku společně hráli na hřišti a okukovali místní želvy, rybičky a žáby. Velký úspěch mělo krmení koziček. Zde si také zazpívali písničku Jarka Nohavici – Kozel. A zpěv a veselá nálada je doprovázela až k rozcestí na autobusovou zastávku.

Všichni si výlet užili. Až na jedna rozbitá kolena to byl den bez mráčků, zalitý sluncem a pohodou.

Mgr. Kamila Saicová