Uctění památky obětí komunistického režimu

Pietní akt proběhl v Lovosicích dne 25.6.2020 v 8.30 hodin u pamětní desky na ZŠ Všehrdova, z důvodu vysvědčení a ukončení školního roku, dva dny před oficiálním Dnem památky obětí komunistického režimu, který připadá na 27.6.2020.
 
U Základní školy Všehrdova proběhl pietní akt na uctění památky doktorky Milady Horákové, Jana Buchala, Oldřicha Pecla a Záviše Kalandra, kteří byli oběťmi komunistického režimu. Oběti byly uctěny minutou ticha a k pamětní desce žáci spolu s panem místostarostou položili květiny a věnec. Na místě se sešli žáci z okolních základních škol (Všehrdova, Sady Pionýrů, Antonína Baráka), zástupci lovosických skautů a pan místostarosta Vladimír Šuma. Poté paní ředitelka Mgr. Monika Zemanová krátkým proslovem všem přítomným připomněla, proč jsme se sešli a proč se naší škole říká soud.
 
Převzato z webu MĚSTA LOVOSICE